Šv. Florijono šventė Akmenėje

Gegužės 4-ąją visų lygių gaisrininkai mini Šv. Florijono, gaisrų sergėtojo, dieną. Apie savo šventę pranešė ir Akmenės rajono ugniagesiai – priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir rajono ugniagesių komandos gaisrų gesinimo automobiliai su įjungtomis sirenomis važiavo Akmenės miesto gatvėmis ir sugrįžo į centrinę aikštę. Ir iškilmėse ugniagesiai buvo parengtyje.


Rajono ugniagesių komandos vadovas Vladislovas Balkauskas apžvelgė gaisrininkų darbo aktualijas. Jis pabrėžė, kad praėję metai buvo reformų laikotarpis jų sistemoje. Šių metų pradžioje Vyriausybės nutarimu Savivaldybei perduoti Akmenėje esantys gaisrinės, kuriai šiemet sukaks 98 metai, pastatai, kilnojamasis ir nekilnojamasis materialus turtas. Savivaldybės sprendimu įkurta Akmenės rajono ugniagesių komandos Akmenės miesto grandis. Skubiai imtasi patalpų ir technikos remonto. Dalis darbų jau padaryta, gaisrinės autocisternos techniškai tvarkingos, yra apdraustos. Bėda tik, kad automobilių parkas labai senas. Eksploatuojama 1974 metais pagaminta mašina. Vadovas už remonto darbus padėkojo visai komandai, ypač skyrininkui Stasiui Stukui, ugniagesiui gelbėtojui Ričardui Reivyčiui. Dešimčiai naujai į savanorių ugniagesių gretas įstojusių narių įsteigti pažymėjimai.

Šventėje dalyvavęs Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Kęstutis Bautronis padėkos raštais apdovanojo Akmenės miesto grandies skyrininką Stasį Stuką ir Amžiaus jubiliejaus proga vyriausiąją buhalterę Joną Butkienę.

Savivaldybės mero pavaduotojas A. Nicius mero padėkos raštus už nepriekaištingą pareigų atlikimą likviduojant gaisrus įteikė Kruopių ugniagesių grandies skyrininkui Aidui Šalavėjui ir Akmenės miesto ugniagesių grandies ugniagesiui gelbėtojui Ričardui Reivyčiui. Kolegas su švente ir įkurtuvėmis pasveikino Akmenės PGT viršininko pavaduotojas, atliekantis viršininko funkcijas, Vaidotas Adomaitis. Visada būti parengtyje gaisrininkams palinkėjo miesto seniūnas V. Silvaško.


Akmeniškius ugniagesius profesionalus ir savanorius, jų šeimų narius pasveikino ir ramybės palinkėjo Šiaulių apskrities gaisrininkų kapelionas Donatas Klimašauskas.

Išvakarėse įvykusių kovinio autocisternų išsidėstymo varžybose pirmąją vietą užėmė Akmenės PGT komanda, antroje pozicijoje liko Agluonų, trečioje – Kruopių ugniagesių komandos. Prizinių vietų laimėtojai apdovanoti nugalėtojų diplomais.

Šventės dalyviams koncertavo ansamblis „Akmenės vyrai“.